Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 6, 2020 in Motoryzacja |

Elektryfikacja motoryzacji: Od hybryd po samochody elektryczne

Elektryfikacja motoryzacji: Od hybryd po samochody elektryczne

Elektryfikacja motoryzacji jest coraz większym trendem na rynku samochodowym. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną, producenci samochodów starają się zmniejszyć ilość emisji spalin oraz wprowadzić rozwiązania bardziej przyjazne dla środowiska. Już teraz na drogach można zobaczyć coraz więcej samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Hybrydy – połączenie dwóch światów

Hybrydy są samochodami, które posiadają dwa rodzaje napędu – spalinowy oraz elektryczny. Dzięki temu, hybrydy są bardziej ekologiczne, ale też bardziej elastyczne pod względem zasięgu jazdy. Chociaż hybrydy ciągle korzystają z paliwa kopalnego, to ilość emisji spalin jest znacznie mniejsza niż w przypadku samochodów z tradycyjnym silnikiem spalinowym.

Samochody elektryczne – zero emisji spalin

Samochody elektryczne to rozwiązania idealne dla osób, które chcą przyczynić się do ochrony środowiska i jednocześnie cenią sobie minimalizację kosztów eksploatacji. Elektryczne samochody wykorzystują baterie, które należy ładować, więc ich eksploatacja jest tańsza niż w przypadku samochodów z silnikami spalinowymi. Poza tym, samochody elektryczne są ciche i łatwiejsze w prowadzeniu.

Korzyści z elektryfikacji motoryzacji

Elektryfikacja motoryzacji to przede wszystkim korzyści dla środowiska. Mniejsza ilość emisji spalin to sprowadzone na mniejszą skalę efekty kwaśnych deszczy, smogu czy globalnego ocieplenia. Poza tym, dużą korzyścią dla kierowców jest również niższy koszt eksploatacji samochodu, dzięki mniejszemu zużyciu paliwa czy zupełnemu jego braku w przypadku samochodów elektrycznych.

Elektryfikacja motoryzacji w Polsce

Polska nie jest jeszcze liderem w dziedzinie elektryfikacji motoryzacji, ale na rynku pojawiają się coraz więcej samochodów hybrydowych i elektrycznych. Rząd Polski wprowadził również program “Elektromobilność w Polsce”, którego celem jest promowanie korzystania z pojazdów elektrycznych.

Podsumowanie

Elektryfikacja motoryzacji to nie tylko trend, ale przyszłość rynku samochodowego. Produkcja samochodów z mniejszą ilością emisji spalin to nie tylko ochrona środowiska, ale też korzyści finansowe dla użytkowników. Elektryczne samochody jeszcze nie są popularne w Polsce, ale już teraz można zauważyć ich obecność na drogach.