Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 4, 2017 in Kurierzy i transport |

List motywacyjny dla kierowcy, przykład

List motywacyjny dla kierowcy, przykład

List motywacyjny dla kierowcy powinien zawierać wiele szczegółów, takich jak na przykład odpowiednie wykształcenie, posiadanie prawo jazdy oraz odpowiednie kategoria, uprawnienia do przewozu towarów i inne potrzebne do wykonywania tego zawodu. Bardzo ważne w tym przypadku jest: znajomość tras na których potencjalnie kierowca będzie mógł się przemieszczać szczególnie tych zagranicznych, a także znajomość języków obcych która szczególnie pomoże w kontaktach za granicą.

Przykładowy list motywacyjny kierowca

W prawym górnym rogu listu motywacyjnego powinna znaleźć się miejscowość, a po przecinku data pisania listu. Następnie po lewej stronie należy napisać nasza imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu a także adres email. Po prawej stronie należy umieścić dane osobowe osoby do której się zwracamy lub instytucji, firmy. Na początku listu motywacyjnego należy umieścić zwrot grzecznościowy. Oto przykładowa treść listu:

Szanowni Państwo

W odpowiedzi na zamieszczone przez państwa ofertę pracy na portalu…, Pragnę zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko kierowcy w Państwa firmie. Posiadam wieloletnie doświadczenie na stanowisku kierowcy i jestem przekonany, iż spełnia oczekiwania które przedstawili Państwo w swojej ofercie pracy.

Z wykształcenia jestem mechanikiem, a już po ukończeniu szkoły podjąłem pierwszą pracę jako kierowca pojazdów osobowych. Posiadam również siedmioletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton, na wielu trasach polskich, a także europejskich. Swojej pracy zachowałem się szybkim dokonywaniem wyborów, a także sprawnym przemieszczaniem się i pokonywaniem teraz. Warto zaznaczyć, nigdy nie uczestniczyłem w wypadku drogowym. Mój stan zdrowia jest stwierdzony przez lekarza jako poprawny i nie jestem narażony na żadne bezpieczeństwa podczas długiej pracy. Nie są także bardzo odporny na stres i cierpliwy, te cechy pozwalają mi również pracować pod presją czasu.

Mam nadzieję, iż dzięki powyższym cechą oraz mojemu doświadczeniu jestem w stanie sprostać Państwa wymaganiom i zostaną zaproszone przez państwa na rozmowę rekrutacyjną.