Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 15, 2021 in Kurierzy i transport |

Blockchain w branży kurierskiej: Bezpieczeństwo, transparentność i śledzenie przesyłek.

Blockchain w branży kurierskiej: Bezpieczeństwo, transparentność i śledzenie przesyłek.

Blockchain w branży kurierskiej: Bezpieczeństwo, transparentność i śledzenie przesyłek.

Blockchain, czyli łańcuch bloków, to technologia, która zyskuje na popularności w różnych branżach. Jedną z nich jest branża kurierska, która z jej zastosowaniem może realizować swoje usługi szybciej, skuteczniej i bezpieczniej.

Bezpieczeństwo przesyłek dzięki blockchainowi

Wielu z nas może przypominać sobie chwile niepewności, kiedy czekaliśmy na ważne przesyłki. Czy dotrą one w całości? Czy ktoś nie zginie części, które transportujemy? Dzięki blockchainowi, mogą nam się te wątpliwości rozwiać. Technologia ta pozwala na tworzenie bezpiecznego łańcucha bloków, gdzie każda przesyłka ma swój unikalny identyfikator.

Ta identyfikacja jest niezmienialna, co oznacza, że nie da się jej sfałszować. W rezultacie, każdą przesyłkę można identyfikować na każdym etapie swojej drogi do odbiorcy. Dzięki temu, kradzieże oraz inne nieprawidłowości w trakcie transportu są zmniejszone do minimum.

Transparentność w branży kurierskiej

Blockchain to także gwarancja pełnej transparentności procesu przesyłkowego. Każdy etap można od razu zobaczyć, dzięki czemu zarówno kurierzy, jak i odbiorcy wiedzą, gdzie ich przesyłka jest w danym momencie. To z kolei wpływa na jakość obsługi oraz zaufanie klientów do danej firmy kurierskiej.

Śledzenie przesyłki dzięki blockchainowi

Odbiorcy przesyłek często nie mają pojęcia, gdzie i kiedy przesyłka jest u kuriera. Dzięki blockchainowi, taka sytuacja staje się przeszłością. Technologia ta pozwala na śledzenie każdej przesyłki w czasie rzeczywistym. Nie ma już potrzeby dzwonienia czy pisania e-maila z zapytaniem o miejsce pobytu naszej przesyłki. Wszystko jest dostępne online i bezpośrednio dla odbiorcy.

Podsumowanie

Blockchain to nieocenione narzędzie w branży kurierskiej, która dzięki niemu może zapewnić klientom maksymalne bezpieczeństwo ich przesyłek, pełną transparentność procesu transportowego oraz łatwe śledzenie przesyłki. W tym przypadku, technologia pozostaje w cieniu, ale niezwykle ważnym elementem sukcesu firmy kurierskiej.