Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 16, 2021 in Motoryzacja |

Samochody klasyczne: Perły motoryzacji z lat 70., 80. i 90.

Samochody klasyczne: Perły motoryzacji z lat 70., 80. i 90.

Samochody klasyczne: perły motoryzacji z lat 70., 80. i 90.

Zatrzymajmy się na chwilę i cofnijmy się kilkadziesiąt lat wstecz. Na ulicach królowały samochody, które dziś nazywamy klasycznymi. W dzisiejszych czasach, w tłumie nowoczesnych, szybkich i bezpiecznych aut, można poczuć się niemal jak w jednej z kultowych produkcji z lat 70., 80. i 90. Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym propozycjom motoryzacyjnym tamtego okresu.

1. The ferrari testarossa 1985 r.

Ferrari Testarossa to auto legendarne, które najsłynniejszym swoim występem rozgrzało serca fanów motoryzacji we wspaniałym epizodzie serialu kryminalnego Miami Vice w latach 80. XX wieku. Niemiecki dziennikarz Rudolf Augstein nazwał Testarossę “Epoke w dziejach samochodu”.

2. The jaguar xjs 1975 r.

XJS to samochód z charakterem, którym każda podróż staje się niepowtarzalnym doświadczeniem. Z wyrafinowanym designem i przyciągającą uwagę stylistyką, do dzisiaj budzi podziw w każdym kierowcy lubiącym niebanalne i klasyczne rozwiązania.

3. The volkswagen golf mk2 1984 r.

W 1984 roku na rynek trafiła druga generacja Volkswagena Golfa. To auto, które zmieniło rynek motoryzacyjny na zawsze. Golf mk2 był praktycznym, ale przy tym również stylowym samochodem, który do dzisiaj jest bardzo popularny wśród kolekcjonerów i miłośników klasycznych aut.

4. The porsche 911 1989 r.

Najsłynniejsza z modelu 911 miała swoją prezentację w roku 1989. Porsche 911 to jedno z najbardziej znanych i pożądanych aut na świecie, które po dziś dzień wzbudza emocje i stanowi marzenie kierowców z całego świata.

5. The BMW m3 e30 1990 r.

BMW M3 to klasyczne auto sportowe, które w samochodowej historii zajęło już wiele zasłużonego miejsca. Wersja E30, produkowana w latach 1985-1990 to auto, które pozostanie w pamięci miłośników motoryzacji jako jedno z najlepszych BMW w historii marki.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach, kiedy samochody są ciągle udoskonalane i poprawiane, ciężko jest znaleźć coś równie pięknego jak samochody z lat 70., 80. i 90. Wydają się one być nie tylko kultowe, ale również otoczone specyficzną aurą tajemniczości i magii. To wspaniałe samochody pozostawiły nieśmiertelny ślad w historii motoryzacji, a ich urok ciągle przyciąga kierowców z całego świata.