Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 1, 2020 in Motoryzacja |

Jaki samochód używany wybrać?

Jaki samochód używany wybrać?

Planujesz zakup auta, jednak nie masz swojego pewniaka, zastanawiasz jakie marki są godne polecenia a jakich unikać. Zanim zaczniesz poszukiwania aut, zastanów się, do jakich celów auto ma służyć. Auta używana można podzielić na kilka grup w zależności od roku produkcji, stanu technicznego. Kilkuletnie auta, które są prawie nowe, a ich cenna jest niższa niż w katalogu, najczęściej na liczniku pokazują przebieg 50 tys. kilometrów. Grupa aut w wielki 5-7 lat jest bardzo atrakcyjna cenowo, ponieważ mają już za sobą największy spadek ceny. Przebieg takich aut może być różny. Takie auta mogą potrzebować już nakładu finansowego na drobne naprawy. Auta 10-letnie najczęściej trafiają do Polski z zachodu, ponieważ uważane są tam za zbyt wyeksploatowane i niewarte napraw. Stan techniczny auta zależy głównie od dbania o niego przez poprzednich właścicieli.

Przebieg i wiek

Przebieg i wiek to najważniejsze czynniki przy wyborze aut. Nowsze roczniki aut zawierają drobne poprawki w porównaniu do poprzednich roczników danej gamy aut. Kolejnym istotnym czynnikiem jest historie, świetnie, jeśli samochód posiada książkę serwisową.

Niemieckie marki

Jeśli szukasz kompaktowego auta dla rodziny, ciekawą propozycją jest Asta J. Dostępne są modele 3-drzwiowe lub 5-drzwiowe. Ten samochód na tle konkurencji odróżnia się ciekawym designem, rozsądna cenną. Części zamienne są tanie, oryginalne części Opel, też są tańsze w porównaniu z konkurencją. W tych autach podstawowym silnikiem jest silnik benzynowy, ma 1,4 l pojemności, moc 87-100 KM, dostępne są również wersję z silnikiem 1,6 l (115 KM). Samochody te dostępne są w kilku wersjach wyposażenie: Essentia, Sport, Cosmo, GTC. Podstawowa zawiera ESP i ABS.
Skoda superb to samochód średniej klasy. Jej podstawowe wersje to Ambient, Classic, Comfort, Prestige. Za dopłatą auta może być dodatkowo wyposażone w elektryczne sterowanie szyb, system ABS, poduszki powietrzne. W razie awarii wybierając oryginalne części Skoda, możemy znaleźć atrakcyjne ceny w internetowych sklepach z częściami do aut.

Ranking niezawodności

Ważnym czynnikiem wśród rankingu aut używanych jest niezawodności marki. Niezawodne marki aut są najczęściej kupowane/ Przez możemy wybrać optymalne auta, które posłuży nam dłużej niż przypadkowo zakupione. Układając taki ranking, specjaliści biorą pod uwagę odsetek aut uszkodzonych w danej gamie aut. Na podstawie awarii i wymianie podzespołów, stworzono procentowy udział awaryjności pośród aut danej marki. Dane te są bardzo przydatne przy zakupie aut używanych. Pośród analizy awaryjności samochodów w gamie kia 23% było uszkodzonych, najczęstsze awarie związane były ze wspomaganiem kierownicy. W Hyundai było uszkodzonych 26%, awarie wynikały głównie z korozją tylnej ramy, problemy z hamulcem ręcznym. W gamie aut grupy Volkswagen wystąpiło 27% awarii, problemy dotyczyły systemu ABS i ESP, emisji spalin. W Nissanie awaria dotyczyła głównie problemów z mechanizmem różnicowym. W samochodach marki Mazda najczęściej występują problemu z awarią turbosprężarki. W autach z gamy Audi występowało aż 30% awarii samochodów, najczęściej związane z wymianą sprzęgła lub skrzyni biegów. W amerykańskiej marce aut ford problemy spotykające kierowców to zużycie dwumasowego koła zamachowego, sprzęgła. W tych autach zalecana jest w takim przypadku wymiana obu części dla prawidłowego działania układu. Ponad 33% awarii aut wystąpiło we flocie aut marki Toyota. Usterki dotyczyły niedziałającej klimatyzacji, problemów z tylnym czujnikiem zawieszenia. Bardzo często awarie występują w autach z grupy BMW, głównie dotyczą zbieżności kół, systemu ABS.