Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 16, 2017 in Ciekawostki |

Identyfikator mojego komputera

Identyfikator mojego komputera

Teraz wszystko musi być oznaczone, posiadać swój indywidualny identyfikator, kod, znak. Tak samo jest z komputerami i dostępem do internetu. Komputer posiada adres IP. Czyli co i po co ?
IP to cztery liczby, oddzielone od siebie kropkami, które są indywidualne dla naszego sprzętu i nikt inny nie posiada takiego samego ciągu liczb. Jest to nam potrzebne w sieci po to, aby system wiedział, do kogo ma wysyłać odpowiedzi na konkretne zapytania. Wszystko musi być poprawnie skonstruowane, aby odpowiednio mogło funkcjonować.

 

IP jakie mam ? No i właśnie. IP zewnętrzne, czy wewnętrzne ? Bo te dwa różnią się od siebie. Pierwsze jest publiczne, a drugie prywatne. Zewnętrzne IP sprawdzimy na stronach internetowych, które łatwo znajdziemy w internecie. Do wyszukania IP wewnętrznego nie potrzebujemy zewnętrznych narzędzi. Wpisując odpowiednie komendy i polecenia w naszym komputerze, szybko znajdziemy nasz unikalny identyfikator. Musimy kliknąć lupkę w menu Start – tam wpisać cmd. Wybieramy wiersz polecenia i wpisujemy tam ipconfig. I tyle. Potem pokazuje nam się nasze wewnętrzne IP razem z danymi dotyczącymi naszego komputera. Prawda, że proste ?