Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2017 in Ciekawostki |

Jak dbać o paznokcie?

Jak dbać o paznokcie?

Rozdwajające się i łamiące paznokcie mogą być dużym problemem, które wynikać może zarówno ze schorzeń czy niedoborów witamin i minerałów, jak i nieodpowiedniej pielęgnacji. Oto pięć kroków, które pomogły nam w uzyskaniu pięknych i zdrowych paznokci w krótkim czasie!

1. Dbaj o jakość produktów. Choć moje lakiery nie zawsze są ekologiczne, warto pod kolorowe kosmetyki nakładać ochronną bazę, która zabezpieczy płytkę.

2. Unikaj nadmiernego zdzierania płytki. Dotyczy to zarówno stosowania ostrych pilników do paznokci, jak i radełek, zwanych też wycinaczami lub nożykami do skórek. Powodują one uszkodzenie płytki paznokcia, co w konsekwencji może doprowadzić do ich rozdwajania.

3. Stosuj delikatne odżywki. Najlepiej sprawdzają się naturalne olejki lub odżywki do wcierania (m. in. na bazie keratyny).

4. Unikaj detergentów. Choć całkowite wyeliminowanie ich z naszego życia jest niemal niemożliwe, możesz ograniczyć chemiczne uszkodzenia paznokci poprzez stosowanie ochronnych rękawic.

5. Zadbaj o dietę. Mocne paznokcie w dużej mierze wynikają ze składników mineralnych, które dostarczamy do organizmu wraz z pożywieniem. Zadbaj więc o dużą dawkę witamin i minerałów, które pozwolą na wzmocnienie płytki paznokcia od wewnątrz.