Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 28, 2021 in Motoryzacja |

Historia popularnych marek samochodowych: Od początków do dzisiejszych dni

Historia popularnych marek samochodowych: Od początków do dzisiejszych dni

Historia popularnych marek samochodowych: od początków do dzisiejszych dni

Połowa XIX wieku to okres, w którym narodziła się motoryzacja. Początki produkcji samochodów łączą się z nazwiskiem Karla Benza i jego Mercedesa. Od tamtego czasu wiele marek samochodowych powstało i przetrwało do dzisiejszych dni. Poniżej przedstawiamy historię popularnych marek samochodowych:

1. Mercedes-Benz

Mercedes-Benz powstał w 1926 roku z połączenia niemieckiej firmy Daimler-Motoren-Gesellschaft i amerykańskiej marki Benz & Cie. Pierwszy samochód marki powstał już w 1886 roku. Mercedes-Benz to dzisiaj jedna z najbardziej prestiżowych marek samochodowych na świecie.

2. BMW

Bavarian Motor Works zostało założone w 1916 roku w Niemczech. Pierwsze samochody tej marki zdobyły sławę dzięki swoim osiągom sportowym. Dzisiaj BMW to marka odnosząca sukcesy również w produkcji samochodów osobowych oraz motocykli.

3. Toyota

Toyota to japońska marka, której początki sięgają 1933 roku. Pierwszy model, A1, został wyprodukowany w 1935 roku. W latach siedemdziesiątych Toyota zyskała popularność na całym świecie dzięki swojemu samochodowi Corolla, który stał się najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie.

4. Volkswagen

Volkswagen zasłynął dzięki samochodowi Garbus, który został wprowadzony na rynek w latach pięćdziesiątych. Marka powstała w 1937 roku na zlecenie Adolfa Hitlera, który chciał stworzyć tanie i popularne dla mas samochody.

5. Ford

Ford Motor Company powstało w 1903 roku w Stanach Zjednoczonych. Założył ją Henry Ford, który wprowadził rewolucyjną technologię produkcji samochodów z linii produkcyjnej. W latach trzydziestych Ford stał się największym producentem samochodów na świecie.

Podsumowanie

Od początków motoryzacji powstało wiele marek samochodowych, niektóre z nich przetrwały do dzisiaj, a ich nazwy stały się synonimami prestiżu oraz jakości. Choć każda z marek ma swoją niepowtarzalną historię, to wszystkie łączy fakt, że zostały stworzone z pasji do motoryzacji i chęci zaspokojenia potrzeb przemieszczania się na własnych warunkach.